Kezdőlap > Alapítvány > Együtt a fiatal tehetségekért!

Taroltak a KIAJO válogatott kajak-kenu sportolói az U23 és ifi VB-n!

Augusztus első hétvégéjén került megrendezésre az U23 és ifi Kajak-Kenu Világbajnokság Pitestiben, Romániában.

A döntő első napján U23-as korosztályban Németh Viktor, Koleszár Mátyás kajak páros aratott magabiztos győzelmet a leghosszabb távon, majd a négyes lány egységek is felálltak a dobogóra.

Szellák Szabina, Rendessy Eszter, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka ifi K4-es 500 méteren szerzett aranyat, U23 K4, szintén 500 méteren pedig Kiss Bianka, Pupp Noémi, Sólyom Dóra és Katrinecz Rita ért célba másodikként.

Szombaton ifi kategóriában Rendessy Eszter ismét megmutatta, hogy a legjobbak közé tartozik, K-1 200 méteren vehette át a bronz érmet.

A VB utolsó napját aranyvasárnapként említi a média, Kőhalmi Emese ifi K-1 500 méteren, valamit Rendessy Eszterrel K-2 500 méteren is első helyezést ért el. U23 K-2 500 méteren is győzelmeskedtek a magyar lányok, Bakó Olga és Biben Karina sikeresen megvédte bajnoki címét. Németh Viktor és Koleszár Mátyás kajaknégyesben indult Béke Kornéllal és Varga Ádámmal, ahol 500 méteren csak egy hajszállal maradtak le a második helyről.

Gratulálunk Mindenkinek, csak így tovább!